0 216 368 66 89 info@anjeaguzellik.com
Akne Bakımı

Akne Bakımı

 

Akne genellikle ergenlik döneminde kendini gösteren, sebebi tam olarak bilinmemek ile birlikte kıl köküne bağlı olarak gelişen bir rahatsızlıktır. Ancak çoğu zaman önemsenmeyen fakat yok edilmediği taktirde ileriki dönemler için kalıcı izler bırakabilen bir problemdir. Daha çok yağlı ciltlerde veya derinin daha çok yağlı olan bölgelerinde kendini gösterir. Kırmızı sivilce, ufak kist şeklinde ortaya çıkmaktadır. Dediğimiz gibi daha çok gelişme çağında kendini gösterse de daha ileriki yaşlarda da meydana gelebilir ve uygulama yapılması gerekmektedir.

 

Farklı çeşitlerde ortaya çıkabilir. Deride iltihaplanma, kızarıklık gibi durumlar ile kendini gösterir. Sebebi ise cilt altındaki yağ salgısının artmasıdır ve bu nedenle yağ bezlerinde bozulma meydana gelir. Vücudun her yerinde ortaya çıkabilir fakat daha çok yüz, sırt, omuz ve göğüs bölgelerinde kendini gösterir. Özellikle ergenlik döneminde kozmetik olarak kişinin görüntüsünü bozduğu için psikolojik olarak kişiyi etkileyebilir. Ayrıca bu dönemde yok edilmez ise kalıcı izler bırakabilir.

 

Akne bakımlarının süresi uzun olabilir, düzenli ve sabırlı bir şekilde uygulamayı sürdürmek gerekir, uygulama için birçok ürün ve krem kullanılabilir, bunları belirlemek için Anjea Güzellik, uzman kadrosu ile size yardımcı olacaktır. Uygulamanın sağlıklı olarak yapılabilmesi için kişinin yeme-içme alışkanlıkları, cilt yapısı, yaşı, aknelerin yoğunluğu ve çeşidi gibi birçok etken gözden geçirilmelidir. Bunlar tespit edildikten sonra Anjea Güzelliğin uzman ve deneyimli kadrosu cildinizin derinlemesine temizlenmesi, meydana gelen aknelerinyok edilmesi, cildinizin tamamen dezenfekte edilmesi, cildinizdeki yağ oranının dengelenmesi gibi unsurları dikkate alarak sizin için bir uygulama yöntemi belirleyecektir. Uygulama sonrası cildiniz düzgün, temiz ve pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

 

Jetpeel

 

Son zamanların en çok aranan cilt bakım cihazlarından biridir. Güçlü hava kompresörü ile mikronize olmuş hava ve su damlacıklarının kinetik enerjisini hızlandırarak cildin dışındaki ölü tabakanın soyulmasını sağlar. Güçlü püskürtme akımı mikro kanalları açarak besin desteğinin transdermal iletimini kolaylaştırır. Ayrıca bu cihaz ozon üretimi özelliği ile benzer cihazlardan ayrılmaktadır. Cildi gençleştirir. Mikro kan dolaşımını düzenler. Pilmentasyonu, akneleri, akne izlerini yok eder. Cilt görünümünde hızla iyileşme sağlar. Her türlü doku yenilenmesini ve yara iyileşmesini hızlandırmak amacı ile kullanılır.