0 216 368 66 89 info@anjeaguzellik.com
Bölgesel İncelme

Bölgesel incelme nedir?

 

Bölgesel incelme genetik olarak yada kötü beslenme gibi sebeplerden dolayı vücudumuzun belli bölgelerinde biriken yağları ve özellikle kadınlarda meydana gelen selülitleri gidermek ve kilo vermek için uygulanan işlemlerin bütününe verilen isimdir. Farklı farklı ve tamamlayıcı işlemler sayesinde istenilen sonuçlara kalıcı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Belirli bölgelerde biriken bu fazla yağlar vücutta hoş olmayan bir görünüme neden olmakta ve özellikle göbek, kalça, basen, bacak gibi bölgelerde estetik olarak sıkıntı yaratmaktadır. Bölgesel incelme işlemleri pasif jimnastik, G5 masajı, kavitasyon, radyofrekans ve lenf drenaj uygulamalarından oluşmaktadır. Bölgesel yağlanma ile beraber kilo problemi de olan kişilerde, bölgesel incelme uygulamalarını desteklemesi için kişiye uygun diyet programı ile birlikte yürütülmelidir.

 

Günümüzde bir çok kişi düzensiz beslenme, stres, yoğun iş temposu gibi nedenlerden dolayı kilo problemi ile birlikte psikolojik sıkıntı yaşamaktadır. Fazla kilo problemi hem estetik olarak kişiyi rahatsız ederken buna bağlı olarak çeşitli sağlık sorunlarını da ortaya çıkabilir. Kilo problemine paralel olarak bazı kişilerde psikolojik sorunlarda meydana gelebilir. Bu sorunlardan kurtulmak ve kilo vermek için birçok kişi çeşitli diyet programlarını uygulamakta ve kilo vermeye çalışmaktadır. Ancak kimi zaman yapılan diyetler işe yaramamakta ve bölgesel incelme tekniklerine başvurulmaktadır. Kişiye özel bir diyet ile beraber bölgesel incelme teknikleri uygulanıp metabolizma hızının arttırılması çok önemlidir. 

 

Pasif jimnastik nedir?

 

Pasif jimnastik uygulaması vücuda 3 eksende etki eder. Bağlanan bölgelerdeki mikro sürkilasyonu hızlandırdığı için yağ hücrelerinin parçalanıp küçülmesini sağlar. Selülitli dokuyu iyileştirir. Özellikle de gevşek doku problemlerinde çok etkilidir. Pasif jimnastikaslında bilinenin aksine kişiye doğrudan kilo verdiren bir uygulama değildir. Pasif jimnastik aslında diyet yaparken ve kilo verirken, kilo kaybından dolayı şekil bozukluğu olan bölgeleri çalıştırarak ve bu bölgelerdeki yağ dokularını parçalayıp o bölgelerin sıkılaşmasına faydası olan bir uygulamadır. Pasif jimnastik için kullanılan aletler daha çok şikayetçi olunan kalça, basen, göbek, bacak gibi bölgelerdeki kasları çalıştırır. Bu bölgelerdeki kasları aktif hale getirerek buradaki yağ dokularının küçülmesine yardımcı olur. Pasif jimnastik ile beraber doğru ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı da devam ettirilirse kalıcı çözümler almak mümkündür.

 

Pasif jimnastik aktif jimnastikte olduğu gibi kişide herhangi bir kas kütlesi artışı ve buna pararel olarak da herhangi bir kilo alımına neden olmaz. Etkilerin kalıcı olması açısından kişiye göre değişmekle birlikte oniki ile yirmidört seans yeterli olacaktır. Kilo vermenize ve sıkılaşmanıza yardımcı olduğu gibi vücuttaki kan dolaşmını da hızlandırmaya etki eder. Anjea Güzellik’ te pasif jimnastik için gerekli olan tüm teknik donanımlar ve pasif jimnastik aletleri mevcuttur. Bu olanaklar size hijyen kurallarına son derece dikkat edilerek ferah ve rahat bir ortamda sunulmaktadır. Pasif jimnastik seanları sonunda sizin bile inanamayacağınız olumlu sonuçlar alacaksınız ancak son olarak tekrar hatırlatacak olursak, pasif jimnastik seansları tek başına kilo vermenizi sağlamaz, siz kilo verirken bölgesel olarak sorunlarınızın çözülmesine ve sıkılaşmanıza yardımcı olur.

 

Radyo frekans ile bölgesel incelme ve selülit bakımı

 

Radyofrekans uygulaması sırasında verilen dalgalar elektrotlar vasıtasıyla dokulara ulaşır ve onların ısınmalarına neden olur. Verilen radyo dalgaları ile vücutta bulunan su molekülleri ile iyonlarının harekete geçmesi sağlanır. Bu moleküllerin harekete geçmesi ile beraber bir enerji ortaya çıkar, oluşan bu enerji de o bölgenin ısınmasına neden olur. Hedeflenen bölgenin ortalama kırkbir ile kırkdört derece arasına çıkması gerçekleşir. Tabi uygulama yapılan bu bölge kırk iki ile kırk dört dereceye çıktığı zaman cilt altındaki ısıda ellibeş derece civarına çıkmış olur ancak ortaya çıkan bu ısı vücuda herhangi bir zarar vermez ve bir tehlikesi yoktur. Isınma ile beraber ortaya çıkan bu enerji metabolizmayı hızlandırmış olur. Böylece yağ hücrelerinin küçülmesi ve azalması sağlanır. Radyofrekans dalgaları sayesinde bölgesel incelme uygulaması gerçekleşmiş olur.

 

Radyo frekansın etkisi ne zaman görülmeye başlar?

 

Radyofrekans uygulamasının sonuçları ilk seanstan itibaren görülmeye başlanır. Tabi daha iyi ve kesin sonuç için Anjea Güzellik’ in uzman kadrosu tarafından size özel hazırlanmış programların tamamlanması gerekmektedir. Yapılan radyofrekans seanslarının herhangi bir yan etkisi yoktur. Bakımdan sonra normal yaşantınıza ve aktivitelerinize dönebilirsiniz.

 

Radyo frekans nasıl uygulanır?

 

Radyofrekans uygulaması kişiden kişiye değişmekle beraber haftada bir yada iki gün uygulanmalı ve ortalama olarak on ile on beş seans sürmelidir. Her bir seans ortalama otuz dakika süre almaktadır. İşlem sırasında kesinlikle bir ağrı yada acı