lazer epilasyon
Lazer Epilasyon
Aralık 28, 2017

Cilt Analizi

cilt analizi

Her yaştan insana cilt analizi gerçekleştirilebilir. İsterseniz bir uzman kontrolünde, isterseniz evde, az sonra önereceğimiz şekilde cilt analizi gerçekleştirebilirsiniz. Elbette cilt analizi cihazı ile ya da uzmanın deneyimlerinden faydalanarak bu analizi gerçekleştirmek her zaman daha faydalı olacaktır.

Özellikle cilt bakım ürünleri ile ilgili oldukça fazla spekülasyonun olduğu bu dönemlerde, cildiniz hakkında sizi hiç tanımayan, yani cildinizi görmemiş ve uzman olmayan kişilerin önerileri yerine, deneyimli ve konuya hakim uzmanlardan bilgi almanız oldukça önem arz ediyor.

Her bireyin cilt analizi gerçekleştirildikten sonra cilt bakımı için gerekli öneriler uzmanlar tarafından verilmektedir. Yani birisi sırf herhangi bir kremi kullanıyor diye, söz gelimi sivilcelerine iyi geldiyse, aynı kremin size iyi gelmesi mümkün olmayabilir. Kadın ya da erkek fark etmez, her bireyin cilt bakımı ihtiyacı bulunmaktadır. Bu hem dış görünüşü daha iyi bir hale getirmek hem de olası fiziksel sorunları daha ortadan kaldırmak ya da gerçekleşmesini engellemek adına önemlidir.

Cilt analizi gerçekleştirilirken, bu analizi talep eden kişiye bir takım sorular sorulur. Bunlar çoğu zaman şu şekildedir;

Herhangi bir şeye alerjiniz var mı?

Herhangi dermatolojik bir uygulama yapılmakta mı?

Günlük hayatta sabun kullanımı var mı? Hangi sabun türleri (zeytinyağlı vs.) kullanılıyor?

Gün içerisinde ciltte yağlanma ya da dökülme oluyor mu?

Epilasyon yaptırıldı mı? Hali hazırda devam eden bir epilasyon var mı?

Bu sorular cilt analizi talep eden kişiye, uzman tarafından sorulur ve verilen yanıtlara göre cilt analizi gerçekleştirilir. Bu sorular kişinin hangi tip cilde sahip olduğu ve nasıl bir cilt bakımı yapılacağı, hangi cilt bakım ürünleri kullanılacağı ortaya çıkartılmak amacıyla sorulur.

Cilt analizinin amacı, cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiye maksimum fayda sağlamak ve bu faydanın mümkünse kalıcı olmasını sağlamaktır. Eğer cilt analizinizi deneyimli bir uzman gerçekleştirilirse, hata payı oldukça düşüktür.

Birçok insan cilt bakım ürünleri söz konusu olduğunda herhangi bir kişinin önerilerini dinleyip sadece ucuz olduğu için bir takım ürünle satın alabiliyor. Elbette sonuç çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor. Çünkü doğru cilt bakımı yapmak, bir uzman tavsiyesiyle mümkün olacaktır. Elbette birçok tanınmış markanın da ucuz ürünleri olabilir; buradaki uyarımız markasız ya da merdiven altı üretimi diye tabir edilen işlevsiz ürünler için geçerlidir.

Cilt analizi yaptıran çoğu insan bilir ki, uzmanlar her zaman doğal cilt bakım ürünleri kullanılması yönünde tavsiye vermektedir.

Evde Cilt Analizi Yapmak Mümkün mü?

Elbette ama bu analizin sonuçlarının garantisi olamaz. Çünkü cildinizi tanısanız da, semptomların (soyulma, yağlanma, dökülme, sivilcelenme) neyden kaynaklandığını bilmeyebilirsiniz ve bu gayet normal bir durumdur.

Evde cilt analizi yapmak, şu şekilde mümkün;

  • Yüzünüzü yıkayın ve kurulayın,
  • Tek katlı bir kağıt mendil ile yüzünüzü kaplayın,
  • Yüzünüzdeki kağıt mendilin üzerinde parmak uçlarınızı gezdirin,
  • Kağıdı hafifçe kaldırıp gözlemleyin;

Kağıdın çoğu bölgesinde küçük yağ noktaları görünüyorsa, cildiniz yağlı demektir. Alnınızda, burnunuzda ve çenenizde lekeler varsa, bu karma bir cilt problemi anlamına gelir. Kağıdın hiçbir yerinde leke yoksa, cildiniz kuru demektir.

Cilt analiziniz doğru gerçekleştirilirse, kuruluk, yağlılık ve dökülme problemleri ortadan kaldırılabilir. Bu noktada İstanbul, Bağdat Caddesi’nde yer alan Anjea Güzellik ve Bakım, Nefise Özlem Taydaş’ın 20 yıllık deneyimi ile tüm misafirleri için benzersiz bir hizmet sunmaktadır. Eğer sizler de cilt analizi yaptırarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşmayı arzu ederseniz, telefon yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Cilt Analizi Detaylı Bilgi: 0216 368 6689

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: