0 216 368 66 89 info@anjeaguzellik.com
IPL Epilasyon

IPL Epilasyon Nedir?

IPL epilasyon istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere lazer ışığı verilip o bölgedeki tüy ve kılları  vücuda zarar vermeden yok eden bir yöntemdir. Daha basit bir şekilde açıklamak gerekirse IPL epilasyon kıl köküne ışık ve ısı vererek, kıl kökünün tahrip edilmesidir.
IPL epilasyon herhangi bir cilt hastalığı olmayan ve on beş yaşını doldurmuş herkese uygulanabilir.

 

IPL Epilasyon Yapılacak Yer Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle IPL epilasyon uygulatacağınız yere giriş yaptığınız ilk andan itibaren ortamdaki hijyene dikkat etmeniz gerekiyor. Çalışan personel bakımlı ve temiz mi? Bunlar çok önemli zaten bütün bunlar kendini hemen belli eder ve anlarsınız.
Ayrıca IPL epilasyonu yapacak olan uzmanın da sizi tanımak ve daha önce herhangi bir rahatsızlık geçirip geçirmediğinizi sorarak sizin geçmişiniz hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.
Tabi sizinde onlara bazı sorular sormanızda fayda var. Ne kadar zamandır IPL epilasyon uygulaması yaptıkları, sahip oldukları referanslar, bugüne kadar IPL epilasyon uyguladıkları kişilerde ne kadar başarılı oldukları gibi sorular sormalısınız.


IPL Epilasyonun Dezavantajları

Çok açık renkteki tüylerde istenilen sonucu vermez.Herhangi bir cilt hastalığı olanlarda yapılması doğru değildir.Bronz olan kişilerde IPL epilasyon yapılabilmesi için ten renginin normale dönmesi beklenmelidir.
Her kişide aynı sayıda seans ile sonuç alınamaz kişiden kişiye göre değişir. IPL ışığı göze geldiğinde zarar verir o nedenle koruyucu gözlük takılması zorunludur.

 

IPL Epilasyonun Avantajları


Sonuç alma oranı çok yüksektir. Uygulama yapılan kişilerin ortalama %80’inde uzun dönemli kalıcılık sağlar. Kurallarına uygun ve eğitimli kişiler tarafından yapıldığında zararsız bir yöntemdir.
Tüyler tekrar büyüyüp çıksa bile bu defa açık renkte ve zayıf olacakları için kozmetik yönden göze batmaz.

IPL epilasyon hızlı bir uygulama biçimidir. 1 yada 1,5 saat civarında vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir. Herhangi bir enfeksiyon yada hastalık bulaşma riski yoktur. Ağda gibi acı veren yöntemlere karşı IPL epilasyon herhangi bir acı vermez.Geriye batmış kılların tedavisinde çok etkilidir.