cilt analizi
Cilt Analizi
Aralık 26, 2017
akneli cilt
Akneli Cilt
Ocak 8, 2018

Lazer Epilasyon

lazer epilasyon

Lazer epilasyon, birçok kadın ve erkek için istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulma yöntemleri arasında en çok tercih edilendir. Fakat lazer epilasyon fiyatları diğer geleneksel yöntemlere oranla daha pahalı görüldüğü için genel olarak ertelenir ya da hiç yaptırılmaz. Oysa geleneksel yöntemlere harcanan (tüy dökücü kremler, ağda, diğer kuaför masrafları vs.) parayı hesapladığımızda, lazer epilasyon fiyatları hiçte yüksek kalmıyor!

En iyi lazer epilasyon merkezleri birçok insan tarafından merak edilmekte. Bu makalemizde sizlere öncelikle lazer epilasyon nedir, sorusunun yanıtını veriyor olacağız ve ardından Anjea Güzellik ve Bakım Salonu epilasyon işlemi ile ilgili bilgi aktaracağız.

Tıraş, ağda gibi yöntemler geçicidir ve düzenli bir şekilde kıl, tüy uzamasını engellemezler. Oysa lazer epilasyon 1990 yılından beri kıl ve tüy uzamasına karşı en etkili çözümdür. Uzmanın uygulaması şu şekildedir; ışınlar deri altına cihaz ile gönderilir ve bu ışınlar kıl köklerine etki ederek kalıcı bir absorbe oluşturur. Yani kökleri zayıflatır ve uzamayı engeller.

Epilasyon işlemi kaç seans sürer sorusu tam olarak bu noktada devreye giriyor. Elbette yanıt, kılların yoğunluğuna, kalınlığına ve talep eden kişinin fiziksel özelliklerine göre değişmektedir ama genel olarak 1-6 seans sürdüğünü söyleyebiliriz.

Fakat bu işlem kimi zaman %100 çözüm sağlamaz; tedavinin başarı oranı kimi bireylerde %90 olmaktadır. Yani tüylerde kesinlikle azalma olacaktır ama bazı durumlarda bu azalma yüzde doksan civarında kalacak, tamamen yok olma gerçekleşmeyecektir. En çok açık tenli bireylerde birkaç seans gerekebilir. Bu noktada uzman görüşü almanız faydalı olacaktır.

Lazer Epilasyon Hangi Ciltler İçin Uygun?

Bazı durumlarda lazer epilasyon etkisini bir nebze yitirmektedir. Özellikle çok koyu ten rengine sahip bireylerin teni, ışınları absorbe ettiği için lazer epilasyon işlemi işlevini gerçekleştiremeyebilir. Elbette bu sorunu seans sayısını arttırarak ortadan kaldırmaya çalışmak etkili bir yöntemdir. 

Çok açık tenli bireylerde de melanin eksikliği sebebiyle etki düşebilmektedir. Lazer epilasyon için en uygun kişiler, açık tenli, koyu tüylü kişiler olmaktadır.

Epilasyon Acı Verir mi?

Bu işlemde göz ardı edebileceğiniz düzeyde acı hissedebilirsiniz. Elbette bu acıya katlanamayacağınızı düşündüğünüz zaman lokal anestezi talep edebilirsiniz fakat bunu önermiyoruz. Tedavi sonrası birkaç gün cildin hassas olması normaldir ve biraz olsun ağrı yapabilir. Olası şişlik ve ağrı için buz presi yapılabilir. Birkaç gün güneş ışığından uzak durulması gerektiğini de belirtmek isteriz.

Anjea Güzellik ve Bakım’da Epilasyon

20 yıllık deneyimiyle uzman estetisyen Nefise Özlem Taydaş, tüm misafirlerinin vücut tipini değerlendirdikten sonra en iyi epilasyon işlemi için en verimli yolu oluşturmakta ve işlemleri titizlikle gerçekleştirmektedir. Sizler de Nefise Özlem Taydaş’ın deneyiminden faydalanabilmek adına telefon yoluyla bilgi alabilir ya da Anjea Güzellik ve Bakım’a gelerek bir ön görüşme yapabilirsiniz.

İletişim: 0216 368 66 89

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: