0 216 368 66 89 info@anjeaguzellik.com
Kolajen Bakımı

Kolajen Bakımı

 

Kolajen aslında bir çeşit proteindir ve vücudumuzdaki protein miktarının yaklaşık %30’unu oluşturur. Bir nevi bünyemizin yapıştırıcısı da diyebiliriz. Kollajen kemiklerde, bağ dokusunda ve en çok da cildimizde bulunur. Cildimizdeki elastik yapıyı da sağlayan kollajendir. Fakat yaş ilerledikçe ve yaşlandıkça vücudumuzdaki kollajen miktarı da azalmaya başlar ve ciltte bu nedenle kırışıklıklar, sarkmalar ve çizgiler oluşmaya başlar. Zamanla meydana gelen kollajen azalmasına dış etkenlerde sebep olmaktadır. Yeterli su tüketmemek, spor yapmamak, sigara ve alkol, düzensiz uyku , ani sıcaklık farklılıkları ve kış koşulları, yanlış ürün kullanımı gibi.. birçok etken sayabiliriz. Kollajen bir tür protein olduğu için yaş ilerledikçe protein alımına dikkat etmek ve yeterli miktarda protein tüketmek gerekir.

 

Kolajen bakımında kırışıklıklarınız özel maskeler ile en az seviyeye indirilir. Cilt kaslarınızı çalıştıran, canlandıran ve genç görünmesini sağlayan bağ dokusu kuvvetlendirilir, aynı zamanda cildinizin nem depolaması ile daha genç ve parlak bir cilde sahip olmanız sağlanır.

 

Bakımlarda deri hücrelerinin ürettiği protein yapısında deriye nem veren hiyaluronik asit adında ara dolgu maddesi kullanılır. Bu madde yaşlanan vücutların ciltlerinde azalmaktadır. Azalmakla kalmayıp derinin gerginliğinin ve esnekliğinin azalmasına neden olur. Anjea Güzellik’ te yaptıracağınız kollajen cilt bakımlarında hiyaluronik asit içeren kremler kullanarak derinin yeniden yapılanmasına yardımcı olmaktayız.