0 216 368 66 89 info@anjeaguzellik.com
Leke Bakımı

Leke Bakımı

Cildinizin renk pigmenti olarak görev yapan melanin cildinizdeki melanosit adındaki hücreler tarafından üretilmektedir. Bazı durumlarda üretilen melanin miktarı artar, bu genellikle doğum kontrol haplarındaki hormon takviyeleri ve hormonal değişimler sırasında meydana gelir ve bu artış daha çok güneş ışınlarına maruz kalan yüz bölgesindeki alın ve yanaklarda kendini gösterir, bu bölgelerde küçük yada daha büyük boyutlarda lekeler oluşabilir. Bu lekelerin yok edilmesi için lekesiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olması açısından Ericson Laboratoire ürünlerini kullanmaktayız.

 

Dermaroller Nedir?

Dermaroller dönen bir silindir üzerindeki çok ufak iğnecikler ile cilt üzerinde mikro seviyede kanallar açan bir mekanizmadır. Cildi uyararak deri altına verilmek istenen maddelerin yerlerine ulaşmasını sağlarlar. Yaşlanmış, kırışmış ve lekelenmiş cilt üzerine uygulanarak cildin bir nevi uyarılmasını sağlar ve böylece cildin onarım sürecinin başlamasına neden olur.

 

Dermarollerin Avantajları

- Vücutta farklı farklı birçok bölgede kullanılması mümkündür,

- Ciltteki kan dolaşımına olumlu etki yapar,

- Kollajen oluşumuna yardımcı olur ve arttırır,

- Cilt üzerinde çok ufak kanallar açtığı için kullanılan cilt bakım ürünün etkisini arttırmış olur,

- Ölü hücrelerin dökülmesini sağlar,

- Kırışıklık, lekeler, çatlaklar ve çizgilerin azalmasına yardımcı olur.

 

Ericson Laboratoire’ nın Getirdiği Yenilikler

Cildinizin rengini meydana getiren maddeye melanin adı verilmektedir. Fakat piyasada satılan birçok ürün Ericson Laboratoire’ dan farklı olarak melanin maddesinin üretimini engellemeye çalışmaktadır. Böylece melanin üretimini hedef almış olur. Fakat bu çok yavaş ve etkisi olmayan bir yöntemdir. Ericson Laboratoire ürünleri ise melanin üretimini engellemek yerine onu azaltan bir enzime sahiptir. Sahip olduğu özel formül ile ortaya hızlı bir şekilde etki eden melanozyme adındaki madde çıkar. Ortaya çıkan melanozyme adındaki bu madde Ericson Laboratoire’ nın formülündeki aktivatör ile bir araya gelerek  ciltteki melanin miktarını azaltır ayrıca bunu hızlı ve etkili bir biçimde gerçekleştirir.