0 216 368 66 89 info@anjeaguzellik.com
Oksijen Terapi

Oksijen Terapisi Nedir?

Oksijen terapisi; sigara kullanımı, fazla kilo, stres, uyku düzensizliği, kötü beslenme ve yaşam tarzı gibi nedenlerden dolayı vücudumuzda düşen oksijen miktarını cildin altına saf oksijen verilerek yükseltilmesi yöntemine verilen isimdir. Bu yöntem yurt dışında uzun yıllardır uygulanmakta olup ülkemizde de çok fazla ilgi görmektedir. Oldukça popüler bir yöntem haline gelmiştir. Oksijen terapisinde cilt altına uygulanan oksijenin basıncı duruma göre 0,6 ile 1 bar arasında değişebilmektedir. Oksijen terapisi gibi etkili bir yöntem ile daha pürüzsüz, daha genç ve tazelenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda donuk, mat ve cansız ciltlerin canlanması, lekeler, akne, göz çevresindeki kırışıklıklar gibi sorunların giderilmesinde de kullanılmaktadır. Oksijen terapisinde cildin temizlenmesinden sonra regülatör yardımıyla cilde saf oksijen verilir ve cilde verilen bu saf oksijen masaj etkisi yaratır. Böylece kan dolaşımını hızlandırmış olur. Seanstan sonra ise kremler ile cildin nemlendirilmesi sağlanır.


Oksijen Terapisinin Faydaları

-Cilt daha genç, daha parlak, daha dinç ve pürüzsüz bir hale gelir.
-Çizgiler ve kırışıklarda fark edilir derecede azalma sağlanır.
-Kan dolaşımı hızlandırılır ve cildin nem düzeyi arttırılır,
-Göz altında meydana gelen torbaların azaltılmasında etkilidir,
-Akne, güneş lekeleri problemleri gibi rahatsızlıkların düzelmesine yardımcı olur,
-Ciltteki esnemeyi sağlayan kollajen ve elastin maddelerinin seviyelerini arttırır,
-Antioksidan etkisi vardır,
-Oksijenin sahip olduğu yağ yakıcı özellik sayesinde selülit bakımlarında iyi sonuçlar verir.Aşamalı Oksijen Uygulaması Nedir?

Her insanın aslında her canlının yaşamını devam ettirebilmesi açısından oksijen çok önemlidir ve oksijenin önemi günümüzde insanlar tarafından daha iyi anlaşılmaya başlandı. Fakat çevre kirliliği ve ozon tabakasındaki delinme, ağaçların ve yeşil alanların yok edilmesi oksijenin varlığını etkilemektedir. Doğal olarak soluduğumuz havada meydana gelen oksijen yetersizliği vücudumuzun fonksiyonları üzerinde de olumsuz etkilere yol açmaktadır. Depresyon, moral bozukluğu, halsizlik ve bitkinlik, sinirlilik, kendini mutsuz hissetme gibi şikayetler vücuttaki oksijen yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. İlk başta bunlar çok fazla dikkate alınmasa da daha sonraki zamanlarda daha büyük rahatsızlıklara yol açabilir. İşte vücudumuzda meydana gelen bu oksijen eksikliği aşamalı oksijen uygulaması ile giderilebilir. Ortalama on seans uygulanan aşamalı oksijen uygulamasının etkisi altı ile sekiz ay süresince etkisini sürdürmektedir.

 

Aşamalı Oksijen Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

-Baş ağrıları ve migren gibi rahatsızlıkların azalmasına yardımcı olur,
-Kalpteki ritim düzensizliklerinin azalmasında etkilir,
-Moralsizlik, mutsuzluk, yorgunluk, unutkanlık ve depresif durumların düzelmesine yardımcı olur,
-Bağışıklık sistemine olumlu etki yapar ve güçlenmesini sağlar,
-Kan dolaşımı bozukluklarına iyi gelir,
-Bronşit ve akciğer rahatsızlıklarında en iyi şekilde oksijen alımını sağlar ve rahatlatıcı etki yapar,
-Kan basıncını düzenler ve kan basıncında düzensizlik varsa düzeltir,
-Zihinsel ve fiziksel yönden olumlu etki eder ve performansı arttırır,
-Görme yeteneğini ve keskinliğini arttırır.