0 216 368 66 89 info@anjeaguzellik.com
Yüz Liftingi

Yüz Liftingi Nedir?

Yüz liftingi sık sık kilo alıp verme, meslek gereği çok aşırı mimik hareketleri, aşırı yağlanma, yaşlanma gibi sebeplerden dolayı meydana gelen kırışıklık ve sarkmaları düzeltmeye yardım eden bir yöntemdir. Yüz liftingi için Anjea Güzellikte son teknoloji sistem ile dizayn edilmiş cihazlar sayesinde sarkma ve kırışıklık olan bölgelerdeki kaslar ve kas gruplarına düzenli olarak egzersiz yaptırılıp yüzdeki yaşlı ve yorgun ifade düzeltilir ve dokuların sıkılaşması ve toparlanması sağlanır. Düzelme ikinci seanstan sonra fark edilmeye başlanabilir, kişinin durumuna göre haftada üç defa olmak üzere seans sayıları on ile on beş arasında değişebilir. Yüz liftinginde cilt altına herhangi bir madde enjekte edilmez ve herhangi bir cerrahi müdahele yapılmaz o nedenle acı vermeyen güvenilir ve tehlikesiz bir uygulama yöntemidir.
Yüz liftingi daha çok otuzlu yaşlardan sonra uygulanmaktadır ancak daha kuru ve normal bir cilt yapısına sahip olan kişilerde kırklı yaşlardan sonra uygulanabilir. Kişiye göre değişmekle birlikte ortalama iki yıl süresince etkisini gösterir ancak kırk yaşın üstündeki kişiler için  etki süresi daha kısadır ve bir buçuk yıl civarında etkisini sürdürür.

 

Radyofrekans nedir?
 

Radyofrekans yaşlanmış ve sarkmış ciltler üzerinde etkilidir, derisinde orta derecede sarkma olan kişiler için uygulanabilir, daha ince bir cilt yapısına sahip olanlarda cildi kalın olanlara göre daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Radyofrekans ile cilt altındaki dokuları sıkılaştırmak ve canlandırmak için radyofrekans dalgaları ile yüksek frekanslı uyarı dalgaları göndererek derin ısı oluşturur ve böylece cilt yüzeyinde sıkılaşma olması sağlanır.

Radyofrekans uygulamasının etkileri ilk seans sonunda görülmeye başlanır, ancak kaç seans uygulanacağı o bölgedeki probleme göre değişmektedir. Seansların sonunda ise kalıcı ve etkileyici sonuçlar elde edilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur ancak seanslardan sonra hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Uygulama süresi her seans için yüz için ortalama on beş ile otuz dakikadır. Radyofrekans uygulaması kalp pili taşıyan kişilerde, parkinson, ms, epilepsi, cilt kanseri gibi hastalıkları olanlara, hamilelere ve vücudunda metal protez olanlara uygulanamaz.

 

Radyofrekansın Yararları Nelerdir?

- Cildin sarkmış durumdaki bölgelerinde düzelme sağlar

- Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez

- Uygulama seanslarından hemen sonra gidebilirsiniz, bir dinleme süresi gerektirmez

- Tüm cilt renklerine ve tiplerine uygundur, hepsinde uygulanabilir

- Cildi sıklaştıracağı için cilt dokusunu güzelleştirir